Национален отбор U21 - дискусии, коментари

В този форум се дискутира всичко свързано с VM-Manager.

Moderator: groovemasterbg

Национален отбор U21 - дискусии, коментари

Postby minkacha » 25 Sep 2013 22:48

Отварям тема и за националния отбор U21, където може да ме храните на воля. :D
Разбира се ще се радвам и на всякакви други коментари - конструктивна критика, предложения, въпроси и тн.

Сега кратко резюме на ситуацията:

За съжаление (и противно на това, което твърдях в кандидатурата си, признавам), както и в мъжкия отбор, няма много голям избор на талантливи играчи.

Малко опции имаме при диагоналите, но най-сериозно е положението с разпределителите, където единствено Иво Василев има достатъчно висока класа за U21, но пък той е необходим и на мъжете, като алтернатива на Милко...

Либерото на Яни е достатъчно добро и с малко допълнителни тренировки ще изкара пълен "мандат". :)

Като посрещачи ще разчитам на двама титуляри от клубния ми отбор - Паунов и Лесичков, които въпреки разликата в стойностите им са горе-долу на едно ниво като основни умения.

В центъра сме може би най-силни, но за съжаление без ярки звезди, а по-скоро с голям избор от равностойни играчи. Хубавото е, че всички налични центрове ще могат да са на разположение за целия цикъл.

Ето и титулярният състав към момента:

(Д) Васил Кръстев (Zlo)
(Л) Георги Русев (BBVT)
(П) Илиян Лесичков (VC Vitosha Sofia)
(П) Стилиян Паунов (VC Vitosha Sofia)
(Р) Иво Василев / Емил Агаин (Out Of Control)
(Ц) Стойне Атанасов (VC Vitosha Sofia)
(Ц) Костадин Северов (MAINBRAIN)

От към съперници да споделя преди жребия кои не искам. :D
Като изключим "големите сили" Полша и Франция, които дори без да са сформирали U21 отборите си още е ясно, че ще са адски силни, не ми се иска да се паднем в група с Холандия, Русия или Бразилия, които също изглежда ще са основни фактори в квалификациите.

Това е от мен засега. Повече след първата загуба! :D
minkacha
Translator

Country: Bulgaria

Re: Национален отбор U21 - дискусии, коментари

Postby yanid » 26 Sep 2013 07:05

Според мен няма толкова място за притеснение. Повечето отбори в момента са изкарали 21годишните играчи, които са и с доста високи стойности. Очаквам първия сезон да е повече на мускули, отколкото на класа. Фактор 1- болшинството мениджъри тренират играчите си повече на технически умения, отколкото на досадните. Това ще изиграе роля също. Фактор 2 - както казах, повечето тимове са с играчи на 21г, докато в нашия тези се броят на пръстите на едната ръка :) Ще имаме повече поглед върху играта им, недостатъците им и това което ще трябва да подобрим за решителните мачове следващия сезон. Не е важно да спечелим битката, важно е да спечелим войната :mrgreen: Фактор 3 - един от големите плюсове е, че играчите са предимно от България. Комуникацията ще е на едно по-добро ниво, ще има възможност да се обсъждат и прилагат по-конкретни действия с цел да се вдигне нивото на Националния U21. :roll: А от там и на Националния отбор като цяло. ;) Разбира се това ще бъде за следващия селекционер, но ползата е голяма.
GMO Volley/ Great Masters Of Volleyball (BBVT / GMO Volleyball) - Bulgaria
yanid

Postby eddieb » 26 Sep 2013 12:00

Поздравления и успехи :) очакванията са за минимум злато и без да ни отбелязват повече от 10 точки на гейм :) може и известни компромиси :)
eddieb

Postby minkacha » 29 Sep 2013 23:56

Искам специално да благодаря на Яни - треньора на мъжкия национален отбор за това, че освободи Васил Кръстев и най-вече Иво Василев. С тях двамата U21 отбора определено е значително по-силен! :cheers:
minkacha
Translator

Postby groovemasterbg » 30 Sep 2013 17:27

Тук всичко изглежда наред, аз за U19 се притеснявам :D
Vikings VC 2.3
Bulgaria
groovemasterbg
Moderator

Postby minkacha » 30 Sep 2013 18:44

Аз там не искам да се бъркам, че като го видях колегата как се изказва не мога да отърва родата от секс...
minkacha
Translator

Postby yanid » 01 Oct 2013 07:19

Не искам да защитавам колегата cikata, обаче според мен го насолихте предостатъчно. Няма нужда повече. ;)
Нека тази тема бъде само за U21. Който има някакви претенции, да направи U19 и да коментира там. Изчакайте поне и първите няколко мача да минат и тогава пак коментирайте. Не само U21, но и U19 :likeit:
yanid

Postby groovemasterbg » 01 Oct 2013 09:24

Е, яни, няма как, след тези изцепки, няколко сезона ще ни държи живи на тази тема :D
Vikings VC 2.3
Bulgaria
groovemasterbg
Moderator

Postby minkacha » 01 Oct 2013 23:08

Започваме със служебна победа над Русия.
Не успяхме да си сверим часовника за съжаление...
minkacha
Translator

Postby yanid » 02 Oct 2013 06:28

Надмина очакванията, 3-0 и то без да им дадем точка :)
Майтапа настрана. По-добре беше да има мач, за да имаш отправна точка върху какво да се работи и подобрява в отбора. :scratch:
yanid

Next

Return to Дискусии относно VM-Manager